Авторизация
Авторизируйтесь
X
  • Email *
  • Пароль *
или зарегистрируйтесь
ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО УКРАИНЫ
Свежие новости
Просмотреть все свежие новости
19.06.2017 16:33

ІНТЕРВ'Ю МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ ПАВЛА КЛІМКІНА АВСТРІЙСЬКОМУ ВИДАННЮ PROFIL

Профіль: Віднедавна українці отримали право безвізових поїздок до ЄС. Але чи позатим ЄС достатньо робить для України? Через війну на Сході України питання вступу до ЄС відійшло у далеку перспективу.

Павло Клімкін: Питання вступу до ЄС розглядатиметься, як тільки ми та ЄС будемо до цього готові. Свобода пересування є для нас важливим досягненням в контексті належності до Європи. Понад сто років тому було навіть пряме залізничне сполучення з Відня до Львова та Чернівців. Тому ми могли б сказати, що зараз український потяг повертається. Сприйняття України в ЄС ґрунтовно змінилось через три роки після Євромайдану, причому в позитивному напрямку. Підтримка є. Але чи ЄС достатньо робить для України? Можливо не зовсім.

Профіль: Угода про торгівлю та співробітництво тривалий час блокувалась ЄС-івською стороною.

Клімкін: Зараз ми досягли безвізового режиму та ратифікували Угоду про асоціацію. Наша ситуація непроста, але ми торуємо наш шлях як демократична європейська країна. Ми боремось за цілком нове розуміння Європи. Адже раніше поділ Європи довгий час проходив уздовж кордону Радянського Союзу. Ця лінія вже більш не чинна. Ідея Владіміра Путіна щодо відновлення старої радянської імперії зазнала поразки в Україні. Після цієї війни, яку розв’язала Росія, порушивши міжнародне право, українці більше ніколи не хочуть жити під російським домінуванням. Рішення Путіна зруйнували довіру. Ми йдемо в іншому напрямку.

Профіль: ЄС запровадив санкції проти Росії. Чи вони Вам видаються ще доцільними?

Клімкін: Ми потребуємо цих санкцій – не як стратегії, а як інструменту, щоб спонукати Росію виконати Мінські домовленості  та припинити окупацію Криму. Як тільки росіяни вийдуть з Донбасу, можна було б поступово відміняти санкції. Ми не маємо нічого проти. Ми також відкриті у питанні щодо розміщення міжнародних спостерігачів ОБСЄ чи ООН – але без росіян, звичайно. У нас і так забагато озброєних росіян у цьому регіоні. З цим треба покінчити.

Профіль: Нещодавно Федеральний канцлер Австрії К.Керн в Санкт-Петербурзі висловився на користь відміни санкцій проти Росії.

Клімкін: Австрійські підприємства охоче відмінили б ці санкції, щоб знову мати можливість робити добрий бізнес з Росією. Але ситуація в Росії змінилася. Ще декілька років тому австрійські фірми там добре заробляли, але тоді ціна нафти була на рівні 100 доларів чи вище. Той, хто вважає, що в економічному плані можна повернутись до старих часів, як тільки будуть відмінені санкції, помиляється. Крім того, у питанні санкцій йдеться не лише про нас. Йдеться про те, чи Європа загалом ще базується на правилах і про те, чи надалі толеруватимуться агресивні дії Росії.

Профіль: Цьому повинні запобігти санкції?

Клімкін: Серед іншого також. Росія агресивно та неприховано втрутилась у виборчі кампанії на Заході. Тепер могла б настати черга Австрії. Після порушення Росією усіх можливих договорів, санкції є єдиним способом захисту та єдиною проведеною Заходом лінією між добром та злом. Відсутність санкцій означала б відсутність жодної різниці між міжнародним правом та беззаконням. Тоді це була б зовсім інша, слаба Європа.

Профіль: Які Ви маєте докази чи вбачаєте ознаки можливого втручання Путіна в Австрії?

Клімкін: Австрія важлива для Путіна. Він тут вбачає можливість послабити європейський проект. Ніхто не знає, що стане наступним кроком у цій війні, яку веде Росія. Росія веде проти нас гібридну війну, використовуючи як звичайні, так і незвичайні методи. Багато громадян ЄС ще не думають про загрозу, але в Україні п’ять років тому було так само. Тоді ніхто в нас не думав, що Росія введе війська у Крим та інші частини України. Якщо б ми вже тоді добре вслухались у сигнали з Москви, тоді ми могли б розпізнати подальшу війну. Це я можу рекомендувати Європі: робіть висновки з наших помилок. Прислухайтесь дуже уважно до того, що каже Росія, причому не в обличчя, а поза вашою спиною.

Профіль: Яким чином Росія могла б втрутитись у внутрішню політику Австрії? Шляхом посилення право-популістської Австрійської партії Свободи яка минулого року уклала договір про співпрацю з партією  Путіна «Єдина Росія»?

Клімкін: Втручання могло б відбутись у формі грошових вливань або шляхом поширення фейкових новин, пропаганди, кібервійни. На жаль, Росія дуже добре просунулась у розвитку гібридних методів ведення війни. Я всерйоз не виключав би російських спроб втручання в австрійську виборчу кампанію. Багато моїх друзів у США також тривалий час не вірили, що Росія може втрутитись у президентські вибори в США. Але: з Росією вам треба бути готовим до всього. Бо для Кремля не існує жодних правил.

Профіль: Що в плані методів ведення кібервійни Росія останнім часом випробувала в Україні?

Клімкін: Багато чого. Наприклад «Black Power Virus», який заразив нашу систему енергопостачання. Також мають місце численні хакерські атаки, вплив через наші мережі та соціальні медіа. Лише декілька днів тому ми заборонили в Україні російські соціальні мережі, але не через їх зміст, а через різноманітні види та способи залякування та пропаганди. Російські телеканали поширюють усіляку можливу брехню, яка межує з тотальним промиванням мізків. Ті ж самі методи могли б бути використані для поширення впливу в ЄС, також і в Австрії.

«Австрія може собі дозволити нейтралітет, а ми – ні.»           

Профіль: Щоб таким чином послабити ЄС?

Клімкін: Путін прагне нового розділу світу та контролю в Європі. Для цього він мусить підірвати демократичні та незалежні структури. ЄС становить для нього загрозу, оскільки обстоює певну визначену ідею. Путін не має жодної ідеї, яка була б привабливою для інших країн. Навіть Україна відвернулась. Путін хоче, щоб (в ЄС) кожен думав лише про себе і лише в категоріях прибутку. Тоді він виграє. Лише ЄС як втілення західної ідеї стоїть на перешкоді.  

 Профіль: Тиждень тому Верховна рада затвердила членство в НАТО стратегічною ціллю України. Чи наважиться НАТО прийняти Україну, якщо при цьому ризикує піти на військову конфронтацію з Росією?

Клімкін: Коли на нас напала Росія, ми були позаблоковою і, фактично, нейтральною країною. Цієї помилки ми не повторимо. Австрія може собі дозволити нейтралітет, ми – ні. НАТО є безпековою спільнотою, яка базується на демократичних цінностях. Вона близька нам, і ми важливі для НАТО. Тому ми готуємось до стандартів НАТО і вбачаємо вступ своєю метою. На що в кінцевому підсумку наважиться НАТО – питання гіпотетичне. Путін хоче дестабілізувати Україну та зруйнувати наш проект становлення України як європейської країни з розвинутою демократією.

Профіль: Чи досягнення мети членства України в НАТО буде ускладнено через нового Президента США Д.Трампа? Він обіцяв нові відносини з Росією.    

Клімкін:  Прийняття України має додану вартість для НАТО. Західний альянс повинен підготуватись до нових викликів, це легше зробити з нами, ніж без нас. Ми показали, що боремось за свою країну. Ми вже не є легкою ціллю. Йдеться не лише про озброєння, чи наш досвід щодо  гібридної війни росіян. Наші партнери по НАТО могли б багато чого навчитись в нас. Йдеться про тактику, спроможність чинити опір та готовність до бою. Без цього найновіші види зброї не принесуть користі.

Профіль: Нещодавно була метушня довкола австрійських солдат, які в Україні працювали як найманці. Одного з них було звинувачено у військових злочинах.

Клімкін: В нас, як і в інших країнах, залучення іноземців до служби в армії на контрактній основі є легальним. Бенджамін Ф. є санітаром, завданням якого було допомагати пораненим. Згідно з даними його товаришів, цим він і займався. Те, що його випустили з-під варти, вказує на те, що австрійські судді дотримуються такого ж погляду.

Павло Клімкін, 49 років, з 2014 року – Міністр закордонних справ України. Дипломований фізик перед цим призначенням був Послом України в ФРН та експертом з питань роззброєння. Раніше в МЗС він очолював департамент Європейського союзу. 10 червня П.Клімкін виступив з доповіддю на Європейському форумі землі Нижня Австрія в Гьоттвайгу, де й відбулось інтерв’ю виданню «Профіль». 

МЗС України

Количество комментариев 0

Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.

Смотри также другие новости из раздела Политика Мировая политика
Сегодня 12:35 У Посольстві України в Литовській Республіці відбулася зустріч з військовослужбовцями Збройних Сил України, які проходять реабілітацію у медичному закладі м.Друскінінкай
Сегодня 12:33 Коментар МЗС України у зв’язку з рішенням незаконної окупаційної влади Криму у справі Ахтема Чийгоза
Сегодня 12:31 До уваги громадян України!
Сегодня 11:35 Дипломати Посольства України в СР взяли участь у семінарі, приуроченому до 120-річчя від дня смерті Василя Гренджа-Донського.
Сегодня 11:33 Співробітники Посольства України в Республіці Вірменія взяли участь у міжнародній конференції "Південний Кавказ і міжнародна безпека"
Сегодня 11:31 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 10:35 15 червня - чергове засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва
Сегодня 10:33 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 09:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 09:33 22 червня ц.р. відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в ПАР Л.Абравітової з Директором Департаменту центральної та східної Європи та балтійських держав Міністерства міжнародних відносин та співробітництва ПАР Л.Шонгве
Сегодня 08:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 08:33 22 червня ц.р. відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в ПАР Л.Абравітової з Директором Департаменту центральної та східної Європи та балтійських держав Міністерства міжнародних відносин та співробітництва ПАР Л.Шонгве
Сегодня 07:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 07:33 22 червня ц.р. відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в ПАР Л.Абравітової з Директором Департаменту центральної та східної Європи та балтійських держав Міністерства міжнародних відносин та співробітництва ПАР Л.Шонгве
Сегодня 06:35 У Канкуні завершилася 47-а сесія Генеральної Асамблеї ОАД
Сегодня 06:33 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 06:31 22 червня ц.р. відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в ПАР Л.Абравітової з Директором Департаменту центральної та східної Європи та балтійських держав Міністерства міжнародних відносин та співробітництва ПАР Л.Шонгве
Сегодня 05:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 05:33 22 червня ц.р. відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в ПАР Л.Абравітової з Директором Департаменту центральної та східної Європи та балтійських держав Міністерства міжнародних відносин та співробітництва ПАР Л.Шонгве
Сегодня 04:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 04:33 22 червня ц.р. відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в ПАР Л.Абравітової з Директором Департаменту центральної та східної Європи та балтійських держав Міністерства міжнародних відносин та співробітництва ПАР Л.Шонгве
Сегодня 03:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 03:33 22 червня ц.р. відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в ПАР Л.Абравітової з Директором Департаменту центральної та східної Європи та балтійських держав Міністерства міжнародних відносин та співробітництва ПАР Л.Шонгве
Сегодня 02:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Смотри другие свежие новости:
Сегодня 13:20 Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного нарощуватиме свій потенціал, а не скорочуватиметься
Сегодня 12:58 Комітет з питань культури і духовності розглянув питання переміщення музейно-архівних фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва та Музею Української революції 1917–1921 років у зв’язку з аварійним станом будівель
Сегодня 12:57 Постачальники послуг за власні кошти встановлять будинкові лічильники тепла протягом року і води – впродовж двох років
Сегодня 12:55 На Чернігівщині у 2017 році проведено 13 земельних аукціонів
Сегодня 12:53 Прем'єр-міністр: Уряд вживає всі заходи щодо диверсифікації поставок вугілля, паливо в Росії не закуповує жодна енергокомпанія
Сегодня 12:35 У Посольстві України в Литовській Республіці відбулася зустріч з військовослужбовцями Збройних Сил України, які проходять реабілітацію у медичному закладі м.Друскінінкай
Сегодня 12:33 Коментар МЗС України у зв’язку з рішенням незаконної окупаційної влади Криму у справі Ахтема Чийгоза
Сегодня 12:31 До уваги громадян України!
Сегодня 12:23 Столична поліція затримала підозрюваного у вбивстві чоловіка у центрі міста
Сегодня 12:20 У Києві відбулися збори з фахівцями фінансово-економічних служб військових частин та установ Сухопутних військ
Сегодня 12:17 Міністр оборони України вивчив стан справ на військовому аеродромі у Болграді та відвідав розташування 88-го одшб ВДВ
Сегодня 11:58 Відбулася «година запитань до Уряду» (відео)
Сегодня 11:57 Збільшення соціальних стандартів має спиратися на ресурси економіки, - Глава Уряду у Верховній Раді
Сегодня 11:55 Збільшення соціальних стандартів має спиратися на ресурси економіки, - Глава Уряду у Верховній Раді
Сегодня 11:53 Глава Уряду про зміни до бюджету: Ми отримали кошти від зростання економіки, і це результат системних кроків
Сегодня 11:51 Глава Уряду про зміни до бюджету: Ми отримали кошти від зростання економіки, і це результат системних кроків
Сегодня 11:49 Прем'єр-міністр: Уряд вживає всі заходи щодо диверсифікації поставок вугілля, паливо в Росії не закуповує жодна енергокомпанія
Сегодня 11:47 Стратегічний Радник Глави Уряду Мирослав Кошелюк на Форумі #Єдинийголос: Завдання урядової комунікації - дати громадянам впевненість у майбутньому
Сегодня 11:45 Глава Уряду на Форумі #Єдинийголос: Людям треба правильно пояснювати суть реформ, і за рік ми отримаємо нову країну
Сегодня 11:38 Розслідування НАБУ в сфері транспорту: 20 млн грн конфісковано на користь держави
Сегодня 11:35 Дипломати Посольства України в СР взяли участь у семінарі, приуроченому до 120-річчя від дня смерті Василя Гренджа-Донського.
Сегодня 11:33 Співробітники Посольства України в Республіці Вірменія взяли участь у міжнародній конференції "Південний Кавказ і міжнародна безпека"
Сегодня 11:31 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 11:20 Виступ речника МО України під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі
Сегодня 11:18 У Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації розпочалися заняття з офіцерами запасу
Сегодня 10:58 Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Сегодня 10:57 Глава Уряду на Форумі #Єдинийголос: Людям треба правильно пояснювати суть реформ, і за рік ми отримаємо нову країну
Сегодня 10:55 Мінагрополітики: Зібрано перші 2,5 тисячі тонн зернових нового врожаю
Сегодня 10:51 Відсьогодні у Львові розпочнеться вивезення сміття, - Геннадій Зубко
Сегодня 10:49 Микола Шамбір: Мета пенсійної реформи - створення справедливої системи пенсійного страхування
Сегодня 10:35 15 червня - чергове засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва
Сегодня 10:33 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 09:57 Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області за січень - травень 2017 року забезпечило відшкодування втрат майже на 6 млн грн
Сегодня 09:55 Привітання Прем'єр-міністра України з нагоди Дня державної служби
Сегодня 09:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 09:33 22 червня ц.р. відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в ПАР Л.Абравітової з Директором Департаменту центральної та східної Європи та балтійських держав Міністерства міжнародних відносин та співробітництва ПАР Л.Шонгве
Сегодня 09:20 Тимчасово виконуючий обов’язки Міністра оборони України провів зустріч з Постійним Секретарем Міністерства оборони Великої Британії
Сегодня 08:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України
Сегодня 08:33 22 червня ц.р. відбулася зустріч Тимчасового повіреного у справах України в ПАР Л.Абравітової з Директором Департаменту центральної та східної Європи та балтійських держав Міністерства міжнародних відносин та співробітництва ПАР Л.Шонгве
Сегодня 07:35 Сердечно запрошуємо 24 червня на унікальнй концерт українських вокалістів у Варшаві „Відкрилося життя”, що відбудеться під Почесним Патронатом Посла України в Польщі Андрія Дещиці та присвячений 21-й річниці Конституції України