У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему: "Побудова довіри до Парламенту як до демократичної інституції на прикладі Швейцарії"

У заході, організованому Програмою USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво", взяли участь колишній Президент Національної Ради Швейцарії Кріста Марквальдер, Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдові Гійом Шойрер, народні депутати України, керівництво Апарату Верховної Ради України, представники міжнародних і громадських організацій.
Директор Програми USAID "РАДА» Ігор Когут, відкриваючи захід, основною темою розмови назвав обговорення питання довіри до парламенту та тих аспектів, які є важливими для побудови цієї довіри.
Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдові Гійом Шойрер повідомив, що пані Кріста Марквальдер допомогла налагодити співпрацю між парламентами Швейцарії та України у розповсюдженні та обміну практиками між двома парламентами.
К.Марквальдер також зазначила, що у депутатів повинен бути спільний досвід, можливість на людському рівні вибудовувати довіру, можливість будувати стосунки, навчитися розуміти один одного і знаходити спільні рішення. «Тому що зрештою парламентська діяльність - це співпраця та взаємодія людей і депутатам потрібно навчитися працювати разом для того, щоб ваша роботу у залі засідань була ефективною», - підкреслила вона.
Колишній Президент Національної Ради Швейцарії, відповідаючи на запитання народних депутатів, розповіла про особливості діяльності парламенту. Вона зазначила, зокрема, що вирішальну роль у ньому відіграють політичні партії, а не окремі депутати.
Учасники зустрічі поцікавилися, чим у Швейцарії досягається довіра до парламенту, які інструменти можна застосувати для досягнення довіри?
К.Марквальдер зазначила, що парламент це не та інституція, яка має мати найвищий рівень довіри. «Що ми можемо зробити як парламентарії для того, щоб нам довіряли? По-перше, залишатися автентичними та чесними, діяти та робити те, що декларуєте. Парламент як інституція може розробити певні правила, кодекс етики, правила відповідності стосовно того як діяти. Важливим також є прозорість, яка є ключем для побудови кращого рівня довіри», - зауважила політик.
Під час зустрічі обговорювалися питання: відкритості та підзвітності парламенту та депутатів/ залучення громадян (роль громадянського суспільства в розробці законопроектів); дотримання регламенту та парламентських процедур; побудова консенсусу між політичними парламентськими фракціями/формування порядку денного; роль парламентської етики у підвищенні довіри до парламенту тощо.
Довідково:
Крісту Марквальдер було обрано до Національної ради Швейцарії в 2003 р. Починаючи з 2003 р. вона входить до складу комісії з питань зовнішньої політики, яку наразі очолює; також є членом комітету з юридичних питань та німецькомовного редакційного комітету Національної ради. З 2007 р. - член делегації до Міжпарламентського союзу. З січня 2008 р. працює юристом у Цюріхській фінансовій службі.
Верховна Рада України
Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.