Авторизация
Авторизируйтесь
X
  • Email *
  • Пароль *
или зарегистрируйтесь
Важно
Координационный центр патриотических сил Новый Мариуполь
ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО УКРАИНЫ
Свежие новости
Просмотреть все свежие новости
15.01.2019 18:58

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій наголосив на необхідності тісніше співпрацювати з Парламентом Австрії для вироблення спільних позицій, зокрема, й проти агресії Росії

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій наголосив на необхідності  тісніше співпрацювати з Парламентом Австрії для вироблення спільних позицій, зокрема, й проти агресії Росії. «Україна як ніхто хоче мирного і дипломатичного вирішення ситуації на сході країни. Українці - мирна і цивілізована держава. Переконаний, що тільки тверда позиція країн Європи може змінити ситуацію. Це стосується всіх сфер, а не лише мілітарної», - заявив Голова Парламенту під час зустрічі з Головою Національної Ради Республіки Австрія Вольфгангом Соботкою 15 січня».

А.Парубій назвав візит В.Соботки великим сигналом підтримки і солідарності з Україною: «Ми проходимо дуже важкий період нашої незалежності, відбиваючи агресію Російської Федерації і захищаючи українські кордони. І для нас дуже важливо, що всі ці п’ять років агресії Австрія постійно і принципово підтримує Україну і засуджує агресивну політику Росії».

Він також подякував за швидку і рішучу підтримку, коли Росія здійснила військову агресію проти українських моряків і кораблів у Керченській протоці наприкінці минулого року. «Визволення українських моряків і кораблів з російських полону – це одне з найважливіших завдань, що стоїть перед українською державою, - підкреслив А.Парубій. – Ми закликаємо міжнародне співтовариство посприяти, щоб чимшвидше українські моряки опинилися на батьківщині».

Для України дуже важлива гуманітарна підтримка, зокрема, по відновленню інфраструктури, але особливо важливою є і ініціатива щодо реабілітації українських дітей, що потерпіли від агресії. На цьому наголосив Голова Українського Парламенту і подякував за запрошення дітей сиріт до Австрії: «Ми повинні тісніше використовувати наші зв’язки для покращення взаємовідносин як на міжпарламентському рівні, так і між людьми».

А. Парубій закликав «більше працювати для вироблення спільних позицій». Зокрема, він поінформував спікера Австрійського парламенту про поточну ситуацію на сході України і підкреслив, що українці захищають свій суверенітет і свої кордони від армії Росії. За його словами, Путін хоче дестабілізувати Україну, щоб мати контроль над нею. «Україна - це ключова для Росії ланка до відновлення геополітичного впливу колишнього Союзу», - сказав Голова Верховної Ради і нагадав, що перед агресією в Україні була Грузія, стояли російські війська в Молдові, і що інші сусіди – країни Балтії, Польща – усвідомлюють, що у разі поразки України вони будуть наступними. «Путін розуміє лише мову сили, а мову дипломатії сприймає як слабкість, як запрошення до ще більшої агресії. Він випробовує весь вільний світ на міцність. Тому позиція санкцій – це важлива міжнародна позиція, яка змушує Путіна діяти інакше і змінити свої геополітичні амбіції», - наголосив Голова Верховної Ради України і додав, що «тільки тверда позиція усіх країн ЄС може змінити амбіції і плани Путіна, і не лише у мілітарній сфері».

Голова Парламенту звернув увагу співрозмовників на те, що створення проекту «Північний потік-2» є елементом гібридної політики Путіна, яка передбачає економічний, енергетичний, а також інформаційний вплив. За його словами, це розуміють усі провідні країни світу: і Британія, і США, і Німеччина, а також усі експерти і міжнародні оглядачі впевнені, що після запуску Північного потоку-2 агресія на Україну суттєво збільшиться. 

А.Парубій наголосив, що діюча газотранспортна система в Україні була стримуючим фактором повномасштабної атаки по всій території України путінською армією, тому позиція всіх країн регіону є солідарною. Він нагадав про направлені листи до парламентів країн світу щодо припинення будівництва Північного потоку-2. «Парламенти сімох межуючих з Росією країн знають, наскільки підступними можуть бути способи агресії, - сказав він і підкреслив. –Ми переконані, що міжпарламентські контакти можливо більше допоможуть розуміти дії України і позицію Австрії. Вважаю, що цей візит і міжпарламентський діалог – це основа для вироблення спільної державної політики». «Я дуже вірю у міжпарламентську дипломатію і вважаю її ґрунтом і основою для подальших міжурядових зв’язків», - наголосив Голова Верховної Ради. 

Своєю чергою, Голова Національної Ради Республіки Австрія Вольфганг Соботка наголосив під час спільного з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм брифінгу для журналістів, що Австрія є 9-тим за величиною іноземним інвестором в економіку України.

Вольфганг Соботка визначив свій візит до України як свідчення підтримки з боку Австрії тих країн, які безпосередньо межують із Європейським Союзом. За словами В.Соботки, «політичні контакти між Австрією і Україною є дуже інтенсивними: «У минулому році Україну відвідали Федеральний Президент Австрії, Канцлер Австрії, також відбувся візит представника парламентської групи дружби австрійського парламенту з Україною, що є свідченням того, наскільки важливими є стосунки між Австрією і Україною».

Торкаючись економічної складової, В.Соботка наголосив, що Австрія підтримує інтенсивний економічний розвиток України: «Австрія зацікавлена, щоб Україна розвивалась в економічному сенсі стабільно і послідовно, оскільки є 9-тим за величиною іноземним інвестором в економіку України, що, своєю чергою, слугуватиме покращенню рівня життя і впевненості людей у їхньому майбутньому».

Стосовно культурних взаємин, за словами В.Соботки, «Австрія цього року хоче зробити свій внесок у розбудову культурних відносин - Австрійський Парламент має на меті запросити українських митців, письменників і науковців для того, аби ті якнайкраще представили Україну в Австрії».

Коментуючи активну співпрацю у гуманітарному секторі, Спікер Австрійського Парламенту зазначив, що це стосується як діяльності з боку австрійського громадянського суспільства, так і Уряду, і Парламенту: «Ми хочемо запросити, зокрема, українських дітей-сиріт до Австрії на відпочинок та реабілітацію, враховуючи історичний досвід того, що колись запрошували австрійських дітей до інших країн».

За словами спікера Австрійського парламенту, Австрія послідовно виступає за те, щоб «всі проблеми, зокрема, на сході України вирішувались мирним шляхом, оскільки немає іншого шляху, як шлях переговорів». «Не можна вирішити цю проблему військовим шляхом. Якщо застосовувати військову силу, то насамперед страждатиме від цього мирне цивільне населення. І ми з боку Європейського Союзу вважаємо, що такого допускати не можна.  Треба вирішувати всі питання - і стосовно Донбасу, і стосовно Криму - лише шляхом переговорів», - зауважив він.

В.Соботка також зазначив, що «сьогоднішня зустріч буде ще одним внеском в розбудову міжпарламентського діалогу і тісних українсько-австрійських взаємин, і цей діалог може бути продовжений у Відні».

Голова Національної Ради Республіки Австрія В.Соботка запросив Голову Верховної Ради А.Парубія відвідати Відень і Австрійський парламент. «Ми запросили представників Комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції, а також Голову Верховної Ради України відвідати Австрію з візитом для того, щоб покращити і посилити розбудову міжпарламентських зав’язків», - наголосив він і повідомив, що на стінах Австрійського Парламенту є дошки з вигравіруваними іменами членів австрійського парламенту українського походження, що демонструє дуже тісні стосунки між двома країнами, зокрема, і в історичному сенсі.

Учасники зустрічі зробили запис у Книзі почесних гостей, відвідали пленарне засідання та поспілкувались із представниками ЗМІ.

У зустрічі також брали участь: Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко, Надзвичайний і Повноважний посол України у Республіці Австрія Олександр Щерба.

Верховна Рада України

Количество комментариев 0

Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.

Смотри также другие новости из раздела Политика Политика в Украине
01.02.2019 08:58 Відбудеться відкриття десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання
31.01.2019 18:58 На особистих прийомах у Верховній Раді України під час роботи дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання побували понад 500 громадян
31.01.2019 17:58 Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні І.Ійдярто
31.01.2019 14:58 Відбулося засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу
31.01.2019 13:58 Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів робочу нараду з метою вивчення та аналізу бюджету Пенсійного фонду України на 2019 рік
31.01.2019 13:56 Графік особистого прийому громадян головами комітетів, головами депутатських фракцій (депутатських груп) у Верховній Раді України під час роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання
31.01.2019 12:58 Про звернення громадян до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування у 2018 році
31.01.2019 11:58 Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства протягом дев’ятої сесії розглянув 59 питань
31.01.2019 09:58 Огляд головних тем «Голосу України» від 31 січня
30.01.2019 18:58 Комітет впродовж дев’ятої сесії опрацював 1800 листів і звернень громадян
30.01.2019 17:58 Програма USAID РАДА провела Міжнародну парламентську координаційну зустріч з технічної допомоги на тему: «Підсумки дев’ятої сесії роботи парламенту та очікування на наступну сесію» (відео)
30.01.2019 16:58 Голова Комітету з прав людини Г.Немиря взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему: «Політика соціальної згуртованості в рік виборів: виклики і ризики для національної єдності та побудови миру на Сході України»»
30.01.2019 15:58 Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Марокко в Україні Фауз Ель Ашабі
30.01.2019 14:58 Делегація України в ПА Євронест взяла участь у засіданнях комітетів з питань енергетичної безпеки, з політичних питань, прав людини і демократії, а також у засіданні Робочої групи з питань Білорусі
30.01.2019 11:58 Комітет протягом дев’ятої сесії розглядав контрольні питання, здійснював моніторинг стану виконання, практики правозастосування та ефективності прийнятих законів, опрацьовував звернення громадян, проводив прийом громадян
30.01.2019 10:58 Огляд головних тем «Голосу України» від 30 січня
29.01.2019 19:58 «Для того, щоб бути Президентом, треба мати хребет, треба мати розум і треба мати серце», - І.Геращенко на Форумі «Від Крут до Брюсселю»
29.01.2019 19:56 Постійна делегація Верховної Ради України 28-29 січня бере участь у засіданнях постійних комітетів та робочих груп ПА Євронест у Брюсселі
29.01.2019 15:58 "Щоб перемогти, прогнати ворога з усієї нашої землі, Україні сьогодні потрібна єдність. І досягти її – це наше з вами завдання. Це – наша пряма відповідальність!" - Андрій Парубій під час Форуму "Від Крут до Брюсселю" (повний текст виступу)
29.01.2019 14:58 Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування протягом десятої сесії планує провести низку круглих столів, семінарів та інших заходів
29.01.2019 13:58 Комітет протягом дев’ятої сесії Верховної Ради восьмого скликання розглянув 1039 листів і звернень
29.01.2019 13:56 Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь в урочистій церемонії покладання квітів до Пам’ятного Хреста Героям Крут на площі Андрія Первозванного
29.01.2019 10:58 Огляд головних тем «Голосу України» від 29 січня
29.01.2019 10:56 «Запровадження «Азовського пакету» санкцій проти Росії є необхідною відповіддю міжнародної спільноти на злочин Росії в районі Керченської протоки», - Ірина Геращенко
Смотри другие свежие новости:
23.02.2019 12:53 На Херсонщині викритому СБУ на хабарі представнику військово-лікарської комісії оголошено про підозру
22.02.2019 16:53 На Дніпропетровщині СБУ блокувала розкрадання деревини лісового фонду держави на понад два мільйона гривень
22.02.2019 16:51 Викритому СБУ на хабарі посадовцю обласної ОДА оголошено про підозру
22.02.2019 16:38 Обвинувальний акт стосовно міністра інфраструктури скеровано до суду
22.02.2019 12:53 На Буковині СБУ викрила на збуті зброї військовослужбовця-контрактника
22.02.2019 12:51 На Одещині СБУ викрила на хабарах керівника райвідділу поліції
22.02.2019 10:53 На Одещині СБУ викрила на хабарах керівника райвідділу поліції
21.02.2019 18:53 На Чернігівщині СБУ блокувала діяльність міжрегіонального угруповання наркоділків (відео)
21.02.2019 18:51 СБУ блокувала схему незаконного заволодіння грошовими активами інвесторів – американської компанії «Tesla Motors Inc»
21.02.2019 16:53 У Харкові СБУ блокувала діяльність кримінального угруповання
21.02.2019 16:38 Затримано екс-посадовця «Укрзалізниці»
21.02.2019 15:38 Справа судді з Черкащини: матеріали відкрито
21.02.2019 14:53 СБУ викрила механізм протиправного впливу РФ на результати виборів – Віктор Кононенко
21.02.2019 10:53 На Донеччині СБУ затримала організаторку фейкового волевиявлення 2018 року
20.02.2019 20:53 Анонс!
20.02.2019 15:38 НАБУ знайшло прояви української корупції у 65 країнах світу
20.02.2019 11:53 На Харківщині СБУ викрила на хабарі прикордонника
20.02.2019 10:53 На Сумщині за матеріалами СБУ оголошено про підозру викритому на хабарах голові медико-соціальної експертної комісії
20.02.2019 10:51 СБУ блокувала масштабний механізм фінансування терористичної організації «ЛНР»
19.02.2019 18:53 СБУ викрила на хабарі посадовця банківської установи, що перебуває в стадії ліквідації
19.02.2019 18:38 НАБУ створює підстави для повернення держкомпаніям 4,77 млрд грн
19.02.2019 16:53 На Херсонщині за збут зброї засуджено військовослужбовця-контрактника
19.02.2019 16:51 В Одесі СБУ блокувала контрабанду психотропів із Африки
19.02.2019 16:49 На Волині СБУ викрила на хабарі посадовця райвідділу державної виконавчої служби
19.02.2019 14:53 На Донеччині СБУ блокувала міжнародний канал торгівлі людьми
19.02.2019 09:53 СБУ викрила на хабарах посадовця одеської митниці
18.02.2019 19:53 Анонс!
18.02.2019 15:38 У 48 справах від НАБУ і САП судовий розгляд не розпочато
18.02.2019 14:53 СБУ викрила екс-працівника наукової установи на спробі передати іноземній розвідці секретну інформацію
18.02.2019 11:53 На Київщині СБУ затримала на хабарі поліцейського
18.02.2019 11:38 «Газова справа»: обвинувальний акт стосовно народного депутата-організатора схеми скеровано до суду
18.02.2019 10:53 Анонс!
18.02.2019 10:51 На Харківщині СБУ блокувала мережу розповсюдження наркотиків
18.02.2019 09:53 На Київщині СБУ затримала на хабарі поліцейського
15.02.2019 18:53 У Черкасах СБУ попередила контрабанду предметів старовини до країни ЄС
15.02.2019 16:53 На Буковині СБУ блокувала діяльність нарколабораторії
15.02.2019 15:53 СБУ викрила діяльність етнічного угруповання, яке тероризувало мешканців Одеси
15.02.2019 15:51 На Кіровоградщині СБУ викрила на хабарі одного із керівників підрозділу Національної гвардії (відео)
15.02.2019 12:38 Розпорядження N15/17-р від 15 лютого 2019 року
15.02.2019 11:53 У Львові СБУ блокувала діяльність етнічного угруповання рекетирів