Народні депутати у найближчі місяці мають ухвалити конкретні рішення щодо внутрішньої реформи Верховної Ради України, підготовлені на виконання рекомендацій Місії Європейського Парламенту, що були презентовані під час Українського тижня у Брюсселі. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман в інтерв'ю телеканалу "Рада" у п'ятницю.
"Ми не маємо права займатися цим дуже довго. Я вважаю, що буквально за декілька місяців ми маємо уже впроваджувати абсолютно нові рішення, таким чином, щоб український Парламент став тією інституцією, з якої почнеться правильна організація процесу, у результаті якого будуть якісні закони. Це принципове завдання", – заявив він, додавши, що План дій потрібно затвердити Постановою Верховної Ради.
Голова Парламенту нагадав, що під час Українського тижня у Європейському Парламенті був презентований Звіт Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб, очолюваної П. Коксом, щодо внутрішньої реформи Верховної Ради. Звіт містить 52 рекомендації щодо потрібних змін у роботі українського Парламенту, зокрема щодо підвищення дисципліни та етики роботи народних депутатів, запровадження електронних технологій з метою забезпечення відкритості Парламенту, побудови нової системи взаємодії з виконавчою владою, підвищення якості законодавчого процесу та інше.
"Ця ініціатива направлена, щоби український Парламент перетворився на якісну демократичну, європейську інституцію", – зазначив В. Гройсман.
Голова Парламенту також зауважив, що звернувся до європейських партнерів з ініціативою надання нового мандату Місії П. Кокса на технічне упровадженням цього Плану. В. Гройсман також зауважив, що більшість керівників фракцій і комітетів Верховної Ради схвально оцінюють презентований План дій.
Очільник Верховної Ради зазначив, що нинішній Парламент приймає багато важливих рішень, однак нинішня система роботи є недосконала та не інклюзивна, тому потребує швидких змін. "Найголовніше – змінити систему, бо будь-який новий Парламент, який ми будемо обирати, буде потрапляти в цю систему, яку ми маємо сьогодні, і нічого не буде змінюватися, якість рішень буде лишатися такою ж невисокою", – зауважив він.
Верховна Рада України
Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.
влажность:
давление:
ветер: