Комітет з питань науки і освіти підтримав зміни до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу
У засіданні Комітету з питань науки і освіти взяли участь представники Міністерства освіти і науки, Національної академії педагогічних наук, Асоціації працівників аграрних навчальних закладів, Національної команди експертів з реформування вищої освіти, закладів освіти, громадських організацій, експерти.
Комітет розглянув питання про затвердження кандидатур на здобуття щорічної Премії Верховної Ради педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів.
Відповідно до Постанови Верховної Ради «Про встановлення щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів», № 131-V , Верховній Раді було запропоновано 27 кандидатур на присудження щорічної Премії.
Зазначений проект рішення підтримали більшість членів Комітету.
Також народні депутати розглянули підготовлений до другого читання проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», № 8584.
У ході обговорення було наголошено, що сьогодні в Україні, як і в багатьох інших країнах, серед підлітків, які навчаються у закладах освіти, набуло поширення явище булінгу (цькування), що виражається у психологічному тиску, жорстокому ставленні, фізичному насильстві, агресії, інших діях, вчинених з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам.
Так, за інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Слід зазначити, що часто булінгу з боку підлітків у закладах освіти піддаються не лише діти, а й дорослі – викладачі, технічні працівники та інший персонал.
Згідно з пояснювальною запискою, завданням проекту Закону є визначення на законодавчому рівні явища булінгу, шляхів протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладах освіти.
Зважаючи на вищезазначене та за результатами обговорення, народні депутати прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону прийняти у другому читанні та в цілому з урахуванням пропозицій і зауважень.
На засіданні Комітету було розглянуто проект Закону про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про освіту» щодо збільшення перехідного періоду імплементації статті 7 (Мова освіти), № 9287.
У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що під час практичної реалізації нового Закону «Про освіту», виникла необхідність уточнення деяких положень пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону, пов’язаних з подовженням строку перехідного періоду імплементації статті 7 «Мова освіти».
Так, 8 грудня 2017 року, у відповідь на звернення Уряду України, Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) Ради Європи ухвалила Висновок щодо статті 7 Закону України «Про освіту», у якому підкреслила, що «сприяння посиленню державної мови та її обов’язковість для усіх громадян є законною і навіть похвальною метою держави».
Водночас, у заключному пункті (№126) Висновку, в якому консолідовано рекомендації комісії та за яким потім Рада Європи проводить моніторинг імплементації країною рекомендацій ВК, рекомендовано, зокрема внести зміни до перехідних положень Закону «Про освіту», забезпечивши триваліший перехідний період для поступового здійснення реформи.
Тому, враховуючи Висновки Венеційської комісії, практику реалізації статті 7 Закону «Про освіту», а також з метою забезпечення безперервності вивчення мов національних меншин у закладах загальної середньої освіти, створення умов для застосування оптимальної моделі використання мов в освітньому процесі для кожної національної меншини пропонується збільшити перехідний період повного запровадження дії вказаної статті для осіб, які належать до національних меншин, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу, та які реалізують своє право на навчання мовами відповідних національних меншин.
За результатами обговорення Комітет більшістю голосів прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону прийняти за основу та в цілому.
Комітет з питань науки і освіти розглянув і прийняв рішення відхилити проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо удосконалення порядку обрання та призначення керівника закладу вищої освіти та його заступника), № 9103.
Верховна Рада УкраїниДля добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.