Огляд головних тем «Голосу України» від 22 листопада
Сьогодні у «Голосі України»:
Революція Гідності кардинально змінила нашу свідомість
Боротися за повернення захоплених територій і за людей, які там залишаються
Декомунізація - це ментальна деокупація країни
Революція Гідності кардинально змінила нашу свідомість
Учора з нагоди Дня Гідності та Свободи у центрі столиці, де п’ять років тому розпочалася Революція Гідності, відбулося вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. У церемонії взяли участь Президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. П’ять років тому тисячі людей вийшли на Майдан не заради «хліба і видовищ», а для обстоювання власної гідності, соборності та Незалежності держави, євроінтеграційного курсу України. Революція Гідності була відповіддю українського народу на спробу тодішнього правлячого режиму змінити внутрішньополітичний курс держави і повернути її до залежності від Росії. Із загонів Самооборони Майдану згодом вийшли і перші добровольчі батальйони, які навесні та влітку 2014 року зламали плани Путіна окупувати всю Україну. Боротьба за Незалежність із російським агресором триває. Суспільство також очікує завершення розслідування справ про розстріли на Майдані. За п’ять років, що минули, постало багато нових викликів. Однак те, що Революція Гідності кардинально змінила свідомість громадян, і повернення назад, до колоніальної залежності вже неможливе, ні у кого не викликає сумнівів. (читайте у «Голосі України» на 1 стр. >>> article/310388)
Боротися за повернення захоплених територій і за людей, які там залишаються
Верховна Рада розглянула за повною процедурою проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реєстрації шлюбу громадян, що проживають на тимчасово окупованій території. Закликаючи колег підтримати законопроект, його автор Ганна Гопко, зокрема, зауважила: «Люди, які живуть в окупації, хочуть одружитися, зареєструвавши шлюб за українськими законами, в українських органах реєстрації актів цивільного стану».
Народний депутат нагадала, що ст. 32 Сімейного кодексу та ст. 14 Закону «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачає, що реєстрація шлюбу проводиться після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про реєстрацію шлюбу. «Це створює проблеми для українців, які проживають на окупованих територіях і хочуть одружитися, — зауважила депутат. — Тому законопроектом пропонується доповнити згадані статті, передбачивши: «Державна реєстрація шлюбу громадян, які проживають на тимчасово окупованій території, визначеній Верховною Радою України, зареєструвати шлюб у день подання заяви про реєстрацію шлюбу». «Щоб уникнути будь-яких зловживань, йдеться про ситуації, коли обоє людей, які реєструють шлюб, проживають на окупованій території», — додала Г.Гопко. (читайте у «Голосі України» на 1,2 стр. >>> article/310398)
Декомунізація - це ментальна деокупація країни
Верховна Рада послідовно завершує процес декомунізації. Так, у цілому прийнято Постанову «Про перейменування Кіровоградського району Кіровоградської області» — на Кропивницький район, реєстр. № 4906. Цю постанову прийнято відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Конституції України, пункту 8 статті 7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Як зауважив голова підкомітету Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Микола Федорук, в Україні вже перейменовано майже тисячу районів, міст і сіл. Місто Кіровоград уже понад рік тому перейменовано на Кропивницький. Цей проект не викликав суттєвих заперечень у сесійній залі, й за нього проголосував 231 депутат. (читайте у «Голосі України» на 2 стр. >>> article/310399)
Повний випуск «Голосу України» від 22.11.2018 на сайті http://www.golos.com.ua
Верховна Рада України
Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.