Авторизация
Авторизируйтесь
X
  • Email *
  • Пароль *
или зарегистрируйтесь
Важно
Координационный центр патриотических сил Новый Мариуполь
ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО УКРАИНЫ
Свежие новости
Просмотреть все свежие новости
21.11.2018 17:58

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Результати пенсійної реформи"

  foto

У заході взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Пенсійного фонду України, профспілок, громадських організацій.

Перший заступник голови Комітету Сергій Каплін, відкриваючи слухання, зазначив: 4,8 млн. українців у цьому році отримало підвищення пенсії на 200 грн., проте 57% отримуватимуть як і раніше пенсії у розмірі до двох тисяч гривень. «Важливо, щоб ми не жонглювали з термінами, - сказав він, звертаючись до представників Міністерства соціальної політики, - для нормальної людини підвищення це вдвічі-втричі, на 50%, а на 200 гривень - це подачка. Давайте з людьми говорити відверто, що називати підвищенням 200 гривень зараз, коли один препарат в аптеці в середньому коштує 150-200 грн. не можна і потрібно шукати білиш серйозні, кардинальні механізми зростання пенсій».foto

С.Каплін також зазначив, що пенсійне забезпечення в нашій державі має інші більш системні виклики. Згідно з аналізом Світового банку обсяг заміщення першого солідарного рівня через 20-25 років складе 12%. А це означає – що пенсії як такої не буде в принципі. Тому що молодим людям, щоб отримати пенсію хоча б чотири тисячі гривень, їм треба офіційну зарплату отримувати 40 тисяч протягом всього свого страхового стажу. І вони її не отримають. Отже, вони вимушені будуть жити на тисячу гривень без житла, без будь-яких інших доходів, будь-якої перспективи майбутнього в країні, яка воює. Тому на ці виклики сьогодні потрібно шукати відповідь.

С.Каплін повідомив, що в бюджеті 2019 р. передбачено додатково 166,5 млрд. гривень на покриття дефіциту Пенсійного фонду. Але разом з тим зменшено обсяг фінансування субсидій на 22%. «Таке жонглювання з державними фінансами в частині соціальних видатків неприпустиме», - наголосив він, додавши, що підтримує позицію Президента України, який заявив, що не підпише бюджет, якщо у ньому не буде передбачено достатньо коштів для покриття видатків на субсидії для тих громадян, які реально цього потребують.foto

Перший заступник голови Комітету також повідомив про проведення найближчим часом зустрічі народних депутатів з керівництвом держави стосовно розширення бази оподаткування Єдиним соціальним внеском так званих великих зарплат.

С.Каплін повідомив учасників слухань, що завдяки зусиллям членів Комітету вдалося відновити фінансування заробітних плат поштарів, які відмовлялися нести пенсії сільським пенсіонерам. За результатами зустрічей з Прем’єр-міністром, профільними керівництвом соціального блоку досягнуто домовленості щодо виділення у наступному році 500 млн. грн. на оплату праці 57 тисяч поштарок, які будуть доставляти пенсії частині з 12 млн. пенсіонерів.

С.Каплін також відзначив, що Комітет сьогодні турбують питання підвищення пенсій військовим пенсіонерам, яке досі не вирішено, а їх налічується близько 500 тисяч, а разом з родинами до 1,5 млн.

«Комітет також турбує питання виплати пенсій переселенцям і Комітет твердо стоятиме на позиції повернення коштів цим людям», - продовжив він.

Перший заступник голови Комітету запропонував учасникам слухань також обговорити питання стосовно можливостей і резервів, щоб виправити ситуацію з пенсійним забезпеченням. Однією з таких можливостей, за його словами є наповнення Фонду оплати праці. «Фонд оплати праці по собівартості продукції в країні складає 6-8%, що є безпрецедентно низькою цифрою. Людям реально не платять 2-3-4 зарплати. Людям можуть платити ці гроші. Це підтверджує те, що вдалося зробити на «Криворіжсталі». Ми хочемо мати партнером державу у боротьбі за кожну копійку, за кожну зарплату для простих українців по всій країні».foto

За словами С.Капліна, сьогодні гостро стоїть питання детінізації зарплати, адже тіньова економіка в державі становить 33%. Це знову ж таки шлях до наповнення Державного бюджету і Пенсійного фонду. Ми пропонували Уряду свій варіант стратегії детінізації - криміналізація відповідальності, жорсткі заходи адміністративного контролю, моніторинг і наведення порядку у цій сфері, формування культури сплати прозоро і чесно зарплат, а не в конвертах. На жаль Уряд не відгукнувся на це. Він вносить якісь фрагментарні ідеї та рішення, які не носять системний характер. Ми не отримуємо відповідної синергії у боротьбі з цими викликами і проблемами. Ми наголошуємо ще раз: з будь-якого питання соціального забезпечення, виплат зарплат і пенсій потрібен загальний фронтальний підхід. Інакше ця система не працюватиме. Доказом є жонглювання ставкою ЄСВ, що практично призвело до банкрутства Пенсійного фонду. Більше продовжувати ці експерименти не можна.

С.Каплін звернув особливу увагу на питання розбудови другого рівня пенсійного забезпечення - накопичувальної системи. «Ми усвідомлюємо чітко ризики, ми усвідомлюємо, що українські громадяни побоюються партнерства з державою, маючи негативний досвід після трагедії з вкладами Ощадбанку СРСР та приватизаційними сертифікатами. Ще за 27 років ні разу український громадянин з державою не заробив, тільки втратив, але цю практику потрібно колись виправляти і добиватися позитивних результатів.

Ми розуміємо, що в країні надзвичайно мало рентабельних дохідних майданчиків, де працювали б в середині країни гроші цих нових інститутів, які будуть створені після прийняття відповідного закону.

Ми розуміємо, що не розбудовано внутрішнього фінансового ринку, не існує фондового ринку, не існує фондової культури, надзвичайно великі проблеми в питання захисту корпоративних прав. Дуже важко у нестійкій, хаотичній економіці формувати збалансований стабільний портфель для майбутніх фінансових інститутів, є певні побоювання щодо виведення цих коштів за кордон, є застороги щодо участі іноземних учасників тощо.

Ми аналізували всі ці аспекти, всі ці побоювання, але створення таких інститутів відкриває для нас унікальні можливості для відносного фінансового суверенітету - ми зможемо фактично позичати у своїх громадян, ми зможемо відмовитися від невигідних умов світових кредитних організацій, ми зможемо запозичити і розвити в країні ключові фінансові практики у цій сфері», - зазначив він.foto

С.Каплін наголосив, що врешті-решт потрібно визначитися із переліком законодавчих актів, які необхідно прийняти для посилення повноважень регулятора, прийняти відповідний закон про другий рівень, динамічно пройти друге читання на найвищому фаховому рівні і запустити систему. Ми для цього докладемо максимально зусиль аби сьогоднішні молоді люди завтра отримали запобіжник, запасний соціальний парашут і змогли врятуватися від мізерної нікчемної пенсії, на яку вони сьогодні приречені через фактичне банкрутство першого рівня солідарної системи. foto

Учасники слухань у виступах зазначали, що проблеми функціонування системи пенсійного забезпечення, породжені демографічними, соціальними, економічними викликами. В українському суспільстві спостерігається динамічний процес старіння населення в результаті поступового збільшення середньої тривалості життя і скорочення народжуваності. За прогнозами частка людей похилого віку в структурі населення буде постійно збільшуватися. Економічний аспект старіння пов’язаний з забезпеченням фінансової стабільності української традиційної системи пенсійного забезпечення. В соціальному контексті найбільш актуальною стає проблема адекватності пенсійних виплат.

Промовці відзначали, що необхідність адаптувати пенсійну систему до довгострокових демографічних тенденцій, складна економічна ситуація в країні і, з іншого боку, вимога забезпечити належний рівень пенсійних виплат громадянам, які відповідали б їх очікуванням, зумовлює проведення подальших етапів пенсійної реформи.

«Пенсія залишається меншою ніж фактичний прожитковий мінімум, а співвідношення середньої зарплати та пенсії не відповідає соціальному орієнтиру. Рівень економічної активності для населення пенсійного віку залишається стабільним, що є ознакою необхідності пошуку додаткового доходу. Розмір пенсій все ще залишається недостатнім для забезпечення гідного рівня життя», - наголошували учасники слухань.

Промовці також зазначали, що проведена пенсійна реформа не відповідає очікуванням громадян в першу чергу тому, що вона не вирішила багатьох комплексних проблем пенсійної системи: низький рівень пенсійного забезпечення; відсутність належної диференціації розмірів пенсій в залежності від страхового стажу та розміру страхових внесків і, як наслідок, нівелювання основоположного страхового принципу пенсійного страхування; позбавлення громадян стимулу до сплати страхових внесків через відсутність належного зв’язку між сплаченими внесками та розміром пенсії тощо.

Учасники слухань висловили пропозиції, які будуть враховані в рекомендаціях Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Кабінету Міністрів, Міністерству соціальної політики, Пенсійному фонду України, Державній прикордонній службі України для розгляду та їх реалізації; Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, Спільним представницьким органам сторони роботодавців та репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, комітетам Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для врахування в роботі.

Верховна Рада України

Количество комментариев 0

Для добавления комментария пожалуйста авторизируйтесь или зарегистрируйтесь.

Смотри также другие новости из раздела Политика Политика в Украине
Вчера 18:58 Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у Державних заходах із вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні
Вчера 14:58 «Міжпарламентські відносини – це гарний фундамент для розвитку відносин України і Словенії», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій
23.11.2018 19:58 Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд провела робочу зустріч із Віце-маршалком Сейму Республіки Польща Рішардом Терлецьким
23.11.2018 18:58 Сенатор Республіки Польща Ярославом Обремскі вручив Голові Верховної Ради Андрію Парубію рішення Сенату Польщі про визнання Голодомору геноцидом українського народу
23.11.2018 17:58 Секретар Комітету з питань європейської інтеграції Олена Сотник провела особистий прийом громадян
23.11.2018 16:58 Виступ Голови Верхової Ради на засіданні, присвяченому вшануванню пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні
23.11.2018 16:56 Голова Комітету з прав людини взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему «Збройний конфлікт на Сході України: гуманітарна взаємодія з громадянами на непідконтрольних територіях»
23.11.2018 15:58 Розпочалося засідання до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні
23.11.2018 13:58 У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро
23.11.2018 12:58 Проходить ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
23.11.2018 11:58 Огляд головних тем «Голосу України» від 23 листопада
23.11.2018 11:56 Відбулася зустріч керівництва Комітету у закордонних справах з депутатом Парламенту Молдови, Спів-Президентом Парламентської Асамблеї ЄС – Східні партнери (ПА ЄВРОНЕСТ) М.Лупу
23.11.2018 10:58 "Година запитань до Уряду" (відео)
23.11.2018 10:56 Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав з ухваленням Державного бюджету на 2019 рік
23.11.2018 10:54 Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Державний бюджет України на 2019 рік"
22.11.2018 19:58 Відбулася спільна зустріч керівництва Комітетів у закордонних справах та з питань європейської інтеграції з послами держав-членів ЄС, які опікуються реалізацією ініціативи "Східне партнерство"
22.11.2018 19:56 Міністерство інформаційної політики України презентувало результати реалізації програми підтримки вітчизняного книговидання для потреб населення східної частини країни, а також популяризації України як європейської держави
22.11.2018 16:58 Триває вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України
22.11.2018 16:56 Комітет з питань європейської інтеграції підтримав проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про продовження строку дії Угоди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 р.
22.11.2018 14:58 Комітет з питань науки і освіти підтримав зміни до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу
22.11.2018 12:58 Комітет рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України
22.11.2018 11:58 «Усі фракції, усі групи і всі народні депутати зацікавлені і об’єднаються навколо логіки цього дня заради ухвалення Державного бюджету», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій
22.11.2018 10:58 Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
22.11.2018 10:56 Про початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя
Смотри другие свежие новости:
Вчера 18:58 Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у Державних заходах із вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні
Вчера 14:58 «Міжпарламентські відносини – це гарний фундамент для розвитку відносин України і Словенії», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій
Вчера 13:53 ЗВЕРНЕННЯ КЕРІВНИЦТВА СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ З НАГОДИ ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ
Вчера 12:53 СБУ затримала так звану «голову сільради» тимчасово окупованої території України
23.11.2018 19:58 Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд провела робочу зустріч із Віце-маршалком Сейму Республіки Польща Рішардом Терлецьким
23.11.2018 18:58 Сенатор Республіки Польща Ярославом Обремскі вручив Голові Верховної Ради Андрію Парубію рішення Сенату Польщі про визнання Голодомору геноцидом українського народу
23.11.2018 17:58 Секретар Комітету з питань європейської інтеграції Олена Сотник провела особистий прийом громадян
23.11.2018 16:58 Виступ Голови Верхової Ради на засіданні, присвяченому вшануванню пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні
23.11.2018 16:56 Голова Комітету з прав людини взяв участь у зустрічі Національної платформи на тему «Збройний конфлікт на Сході України: гуманітарна взаємодія з громадянами на непідконтрольних територіях»
23.11.2018 15:58 Розпочалося засідання до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні
23.11.2018 13:58 У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро
23.11.2018 12:58 Проходить ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
23.11.2018 12:53 СБУ викрила чергові спроби вербування ворожими спецслужбами громадян України
23.11.2018 11:58 Огляд головних тем «Голосу України» від 23 листопада
23.11.2018 11:56 Відбулася зустріч керівництва Комітету у закордонних справах з депутатом Парламенту Молдови, Спів-Президентом Парламентської Асамблеї ЄС – Східні партнери (ПА ЄВРОНЕСТ) М.Лупу
23.11.2018 10:58 "Година запитань до Уряду" (відео)
23.11.2018 10:56 Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав з ухваленням Державного бюджету на 2019 рік
23.11.2018 10:54 Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Державний бюджет України на 2019 рік"
23.11.2018 10:38 Завдання 2,188 млн грн збитків НАК «Надра України»: матеріали справи відкрито
23.11.2018 09:53 На Київщині СБУ викрила двох високопосадовців ДФС на отриманні хабара
23.11.2018 09:51 СБУ блокувала канал нелегальної міграції іноземців до ЄС
22.11.2018 19:58 Відбулася спільна зустріч керівництва Комітетів у закордонних справах та з питань європейської інтеграції з послами держав-членів ЄС, які опікуються реалізацією ініціативи "Східне партнерство"
22.11.2018 19:56 Міністерство інформаційної політики України презентувало результати реалізації програми підтримки вітчизняного книговидання для потреб населення східної частини країни, а також популяризації України як європейської держави
22.11.2018 18:53 На Житомирщині СБУ затримала військовослужбовця-контрактника на незаконному збуті військових засобів ураження
22.11.2018 17:53 На Миколаївщині за матеріалами СБУ засуджено колишнього посадовця райдержадміністрації
22.11.2018 16:58 Триває вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України
22.11.2018 16:56 Комітет з питань європейської інтеграції підтримав проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про продовження строку дії Угоди про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 р.
22.11.2018 14:58 Комітет з питань науки і освіти підтримав зміни до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу
22.11.2018 12:58 Комітет рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України
22.11.2018 11:58 «Усі фракції, усі групи і всі народні депутати зацікавлені і об’єднаються навколо логіки цього дня заради ухвалення Державного бюджету», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій
22.11.2018 10:58 Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
22.11.2018 10:56 Про початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя
22.11.2018 10:54 Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини
22.11.2018 10:52 Огляд головних тем «Голосу України» від 22 листопада
22.11.2018 10:38 Трьох посадовців підозрюють у розтраті 13 млн грн ДП «Авіакон»
21.11.2018 18:58 Особистий прийом громадян провели члени депутатської фракції Політичної партії "Опозиційний блок"
21.11.2018 17:56 До V-ї річниці Революції Гідності розгорнуто тематичну експозицію «Майдан: Деталі»
21.11.2018 17:54 Шкільні лісництва Житомирської області презентували свої здобутки у збереженні поліських лісів
21.11.2018 17:53 На Київщині СБУ викрила на хабарі поліцейського
21.11.2018 17:51 У Чернігові СБУ викрила мережу підпільного виробництва підакцизних товарів